Chiny- fotografie i informacje o tym, co zawiera prezentacja

Pewnego dnia zrodził się pomysł, żeby zobaczyć Chiny. Chcieliśmy wdrapać się na Wielki Mur, zwiedzić  Pekin, Instytut Pandy Wielkiej i wiele innych miejsc, których czytaliśmy w książkach. Doświadczyć jak się żyje w Chińskiej Republice Ludowej. Tylko, że nie chcieliśmy robić tego w typowy sposób- samolotem.

Tak jest przecież najłatwiej. Postanowiliśmy, że zrobimy to drogą lądową: pociągiem, samochodem, autostopem, na pieszo, statkiem itd. Ale nie samolotem:) Początkiem lipca wsiedliśmy  w pociąg i przejeżdżając Ukrainę,  Rosję i Mongolię udało nam się zrealizować plan.  Po drodze mieliśmy mnóstwo przygód, o których opowiadamy  na spotkaniu o „Rosji i Mongolii”. „Chiny” to oddzielny temat.

Na naszej prezentacji przybliżamy uczestnikom  historię Chin. Opowiadamy o Wielkim Murze.. Udało nam się dotrzeć  do takiego fragmentu, który nie jest oblegany przez turystów, dzięki czemu łatwiej jest opowiedzieć o  sposobie budowania go. Pokażemy fotografie z Purpurowego Zakazanego Miasta, czyli pałacu cesarza, dzięki którym można zobaczyć jak żył władca Chin. Pokażemy uczestnikom jak posługiwać się pałeczkami i powiemy jakie zasady panują przy chińskim stole.

Przybliżymy informacje o życiu pand wielkich i odpowiemy na pytanie  dlaczego wciąż są gatunkiem zagrożonym. Będziemy opowiadać o zwyczajach pand, a także mniej znanych pandach rudych. Nie braknie także informacji o potężnej Tamie Trzech Przełomów budowanej na słynnej rzece Jancy, do której udało nam się dopłynąć.

Podzielimy się wrażeniami smakowymi, których doświadczyliśmy po zjedzeniu  lokalnych przysmaków chińskich,  czyli skorpionów, szczypawic, ośmiornic, larw i innych przekąsek.

Opowiemy niesamowitą historię Terakotowej Armii. Przybliżymy uczestnikom cel tworzenia żołnierzy, historię grobowca, a także kto ją odkrył i co było dalej. Pokażemy fotografie z uroczych miejsc takich jak Yangshuo i okolice rzeki Li. Powiemy o połowie ryb za pomocą…  kormoranów i odpowiemy na pytanie dlaczego ptaki łowią dla człowieka. Przybliżymy także sposób w jaki rośnie ryż, a także opowiemy o Hongkongu- stolicy drapaczy chmur.

Wyżej wypisane informacje to tylko kilka tematów, które poruszamy w naszej prezentacji.

W trakcie spotkania pokazujemy również kilka rekwizytów przywiezionych z Chin, które są do dyspozycji uczestników na przerwach.

Zachęcamy do spotkania!

Chiny – galeria fotografii- zapraszamy do obejrzenia

Zapraszamy do przeczytania innych naszych wpisów o Chinach.

Comments are closed.