Dobble- mała gra, która dostarczy wielu emocji i zabawy:)

Dobble – gra, która rozrusza prawie każde  towarzystwo i dostarczy mnóstwo emocji, śmiechu, zabawy w bardzo krótkim czasie 🙂

dobble trzask.pl

W naszym domu Dobble leży na półce w widocznym miejscu – żeby można było szybko sięgnąć po pudełeczko i  w wolnej chwili  rozegrać parę partyjek.

Co takiego niesamowitego jest w grze Dobble?

Hm… Jest bardzo prosta, zabawna, poręczna, niewielka, rozdania są krótkie, ale pełne emocji 🙂

dobble trzask.pl

Zasady gry są  banalne. Dobble to 50 symboli umieszczonych na 55 okrągłych kartach. Symbole są kolorowe, różnej wielkości, ułożone w różnych kierunkach. Każda karta łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem. Twoim zadaniem jest odnaleźć ten symbol i głośno  wypowiedzieć jego nazwę.  Ale po kolei…

dobble trzask.pl

Grać można na kilka sposobów

W pudełku można znaleźć instrukcję do pięciu mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której graczom rozdaje się wszystkie karty, a jedną z kart kładzie się na środku stołu.

dobble trzask.pl

Na dany sygnał gracze patrzą na swoją pierwszą kartę z góry i próbują jak najszybciej znaleźć symbol, z  którym ich karta łączy się z tą leżącą na środku stołu. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na środek stołu, przykrywając tę, która rozpoczynała rozdanie. Teraz wszyscy gracze szukają wspólny symbol z nową kartą. Wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich kart.  Liczy się szybkość i refleks!

dobble trzask.pl

Emocje uwalniają się u każdego, bez względu na wiek i płeć, a śmiechu jest  przy tym co niemiara, zwłaszcza kiedy widzi się wspólny symbol, ale nie potrafi się szybko go nazwać.

Jedyny minus- w Dobble nie da się grać w kompletnej ciszy. Zawsze włączają się emocje. Każdy krzyczy, próbuje być szybszy od reszty graczy.  I oczywiście za każdym razem pojawia się zdanie: „gramy jeszcze raz!” Można grać bez końca.

Gra jest wersji kieszonkowej, zmieści się w każdym plecaku, a metalowe pudełeczko chroni ją w trakcie podróży.

Jest kilka wersji gry Dobble: Zwierzęta, Kids, Plaża, Star Wars, 123, Auta, Gdzie jest Dory.

Więcej informacji o grze można znaleźć na stronie Wydawnictwa REBEL.

Polecamy!

Zapraszamy do przeczytania innych naszych wpisów w kategorii gry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.