El Dorado polowanie na legendę – czyli książka, na którą warto zapolować

El Dorado polowanie na legendę  Jacka Pałkiewicza to  kopalnia wiedzy, informacji, niesamowitych przygód, którą czyta się jednym tchem. Wszystko opisywane jest  z dbałością o szczegóły, pełna  informacji i ciekawostek, do których samemu czytelnikowi ciężko byłoby dotrzeć.

Jacek Pałkiewicz  i Andrzej Kapłanek w El Dorado polowanie na legendę  próbują rozwiązać jedną z największych tajemnic Inków- odnaleźć lokalizację zagubionego w dżungli amazońskiej legendarnego miasta Paititi. To w nim został ukryty  skarb i dorobek  kultury Inków, tak bezlitośnie zniszczonych przez Francisca Pizarra, który z garstką 170 żołnierzy  dokonał podboju jednego z największych imperiów ówczesnego świata.

"El Dorado polowanie na legendę"

 

 

Książka, na którą warto zapolować, czyli „El Dorado polowanie na legendę”

W El Dorado polowanie na legendę przeplata się wątek przygód autorów- planowanie, organizacja całej wyprawy i sam jej opis. Począwszy od  przedzierania się z maczetami przez nieprzyjazną amazońską dżunglę, biwaki, miejscami przerażające przygody.

Wszystko przedstawione jest tak, że można  poczuć klimat całej wyprawy,  tak jakby się było  jednym z członków! Do tego  cała książka  wzbogacona jest pięknymi fotografiami, dzięki którym czytelnik może zobaczyć jak to naprawdę wygląda na miejscu.

Drugi wątek  informacyjno-historyczny to opisy wspaniałych legend, miejsc, historii, które autorzy wnikliwie przestudiowali, by ich wyprawa doszła do skutku. Można się z nich dowiedzieć rzeczy, które do głowy by nie przyszły, a które są potrzebne by zrozumieć całą historię Imperium Inków.  Świetne są opisy „kartek z notatnika”, gdzie zawarte informacje przybliżają życie i zwyczaje Inków czy  współczesnych mieszańców, a także miejsca, które można odwiedzić.

Jacek Pałkiewicz i Andrzej Kapłanek „El Dorado polowanie na legendę”

Jacek Pałkiewicz i Andrzej Kapłanek „El Dorado polowanie na legendę”

Na pewno przeczytanie El Dorado polowanie na legendę nie będzie zmarnowanym czasem,   podobnie jak innych książek Jacka Pałkiewicza. Jest on autorem, którego cechuje wnikliwość i rzetelność- nie ma niepotrzebnych zdań. Wszystko jest przemyślane.

Polecam.

Zapraszamy do przeczytania naszych innych wpisów o Peru oraz do odwiedzenia strony internetowej  Jacka Pałkiewicza. Tam znajdziecie więcej informacji o Autorze.

 

Comments are closed.