Jak dzieci zmieniają świat?

 

Jak dzieci zmieniają świat? Katarzyny Sowuli to  zbiór ciekawostek o dzieciach ich życiu w różnych krajach i czasie. Tytuł książki może być kontrowersyjny dla niektórych (bo jak niby dzieci mają zmieniać świat?:) ), ale nie ocenia się książki po okładce czy tytule, ale po treści. A treści jest sporo.

Według informacji ze strony Wydawnictwa Nasza Księgarnia, książka Jak dzieci zmieniają świat?  przeznaczona jest  dla młodszych Czytelników od 6  do 10 lat   i rzeczywiście tak jest. Treści  i język jest dostosowany do właśnie takiego wieku. Oprócz ciekawostek znajdziecie tutaj dużo zadań do wykonania – nad niektórymi trzeba się zastanowić, przygotować , inne trzeba  rozwiązać  lub narysować.

Tematy dają możliwość do rozmowy, pytań  lub do doszukania dodatkowych informacji 🙂

Jak dzieci zmieniają świat - Sowula

 

Czego możemy dowiedzieć się z Jak dzieci zmieniają świat?

Na pierwszy ogień idą toalety. No właśnie – gdzie chodziło się „za potrzebą” , gdy nie było jeszcze toalet w domu? Dowiadujemy się jak te sprawy w dawnych czasach załatwiali najważniejsi ludzie w kraju, kiedy wynaleziono papier toaletowy, dlaczego sławojka nazywa się sławojka i co to oznacza.  A także dowiemy się , w jakim mieście za pomocą aplikacji w telefonie można śledzić drogę swojej kupy do oczyszczalni ścieków:)

Oczywiście nie brak też informacji o japońskich toaletach, które grają, śpiewają, świecą i informują nas o stanie naszego zdrowia (o japońskich toaletach mówimy w czasie naszej prezentacji o Japonii– trzeba uważać wciskając guziki, bo  zamiast spuścić wodę czy włączyć muzykę można wezwać ochroniarza :P).

Jak dzieci zmieniają świat

Przeczytamy o tym, jak to jest być niemowlakiem, jak wyglądało życie małego Indianina,  co czują inne dzieci, kiedy nic nie mówią. Jako zadanie czeka nas zaprojektowanie własnego Rozweselacza na patyku.

Jak dzieci zmieniają świat

Młodszy Czytelnik dowie się czym są hieroglify, jakimi zabawkami bawiły się dzieci w dawnych czasach, kiedy przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Oczywiście znów mamy zadanie do wykonania czyli zaprojektowanie i stworzenie własnej zabawki 🙂

Czy dzieciaki zawsze musiały chodzić do szkoły?

Czy istnieją szkoły, w których rządzą dzieciaki? Czy w dawnych czasach istniały książki dla dzieci?

W jakim kraju dzieci uczą się języka SILBO?

Gdzie znajduje się miasto dzieci świata?

Czy dzieci musiały kiedyś pracować?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w Jak dzieci zmieniają świat?.  

Polecam młodszym Czytelnikom i Rodzicom. Za pomocą tej kolorowej książki, bogatej w informacje przekazane w prosty, ale ciekawy sposób, można dowiedzieć się wielu fajnych rzeczy o przeszłości i teraźniejszości. Można bawić się czytając i rozwiązując zadania z książki.

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Zapraszamy do przeczytania innych naszych wpisów w kategorii  Polecamy i Literatura Edukacyjna.

 

Comments are closed.