Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Mapy Mizielińscy trzask.pl

„Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata”.

Od tego zdania zaczyna się opis Map na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry. I  w pełni się z nim zgadzamy.

Mapy autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich to wspaniała książka, z której zaczerpniecie mnóstwo wiadomości, ciekawostek, informacji o krajach i ich mieszkańcach.

Książka składa się z 51 map, na których przedstawiono 42 kraje i 6 kontynentów. Kolorowe, wypełnione ilustracjami zaciekawią każdego łowcę informacji o świecie.

Dla kogo są Mapy?

Mapy są dla każdego, wiek nie gra tu żadnej roli. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą korzystać z map i uzupełniać swoją wiedzę o świecie. Dzięki ilustracjom dzieci, które jeszcze nie czytają mogą dowiedzieć się np. jakie zwierzęta żyją w Tajlandii, gdzie można zobaczyć gejzery,  jakie potrawy jada się w Jordanii czy Mongolii, jak wygląda obóz himalaistów, gdzie rośnie bambus i jak ubierają się Japończycy. Do tego nie potrzeba słów.

Starsi, umiejący czytać – przyswoją sobie jeszcze więcej informacji czytając nazwy miejsc, zwyczajów, imion, potraw itd. Zwięzłość zawartych informacji zmusi czytelnika  do doszukiwania wiedzy w innych źródłach, czyli do kolejnego poszerzania wiedzy  o świecie J

Jak Mapy wyglądają w środku?

Przykładem niech będą  Chiny.

Mapy Mizielińscy trzask.pl

Z mapy Chin dowiemy się podstawowych informacji o kraju- jakie miasto jest stolicą, jaki są języki urzędowe, ilu jest mieszkańców i jaka jest powierzchnia kraju i tym podobne. Dodatkowo możemy poznać najpopularniejsze imiona chińskie, najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć, tradycyjne potrawy i zwyczaje. Oczywiście nie brak ilustracji  ze zwierzętami zamieszkującymi Chiny, czy roślinami, które tam występują.

Czytanie tej książki jest świetną zabawą dla całej rodziny – wspólna podróż po państwach świata zawsze jest ciekawa:)

 

Z okazji 10-lecia Wydawnictwa Dwie Siostry wydano Mapy. Edycja pomarańczowa,  poszerzona o  16 dodatkowych krajów: Argentyna, Dania, Estonia, Gruzja, Irlandia, Korea Południowa, Litwa, Łotwa Norwegia, Portugalia, Słowacja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry i Wietnam.

Mapy Mizielińscy trzask.pl

Mapy stały się międzynarodowym bestsellerem nagradzanym zarówno w kraju jak i za granicą. Zostały wydane w 25 krajach o łącznym nakładzie blisko 2 milionów egzemplarzy.

Zapraszamy do przeczytania naszych innych wpisów w kategorii literatura edukacyjna.

 

Comments are closed.