Japonia

W trakcie wyprawy:

  • spróbujemy odnaleźć Gejsze w Kioto – dawnej stolicy Japonii,
  • udamy się do Hiroszimy złożyć hołd ofiarom wybuchu bomby atomowej i zobaczyć jak dzisiaj wygląda to miasto,
  • będziemy karmić jelonki, których pełno na wyspie Miyajima,
  • wykąpiemy się w Onsenie , czyli japońskiej łaźni z gorącą wodą z wnętrza ziemi,
  • będziemy oglądać wielkie kraby japońskie, rekiny wielorybie i inne zwierzęta w oceanarium Kaiyukan w Osace,
  • zobaczymy Himeji – jeden z najwspanialszych japońskich zamków,
  • wybierzemy się do Nagano – największego miasta w japońskich Alpach,
  • rzucimy się w wielkomiejski wir Tokyo – Asakusa, Shibuya, Akihabara, Shinjuku, Odaiba, Tokyo Tower, itd…,
  • wyjedziemy na najwyższą na świecie wieże – Tokyo Sky tree,
  • wybierzemy się na słynną aukcję tuńczyków na targu Tsukiji w Tokyo.

Terminy: 27.04 – 07.05 2018 – Przedłużona majówka w Japonii, wrzesień 2018

Czas trwania: 12 dni

Szczegółowy plan:

Dzień 1 Warszawa – Tokyo:

Spotykamy się przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Odprawiamy się i lecimy do Tokyo. W zależności od trasy i ilości przesiadek podróż zajmie 11 – 17h.

* Z południowej części kraju jesteśmy w stanie zorganizować transport na lotnisku w Warszawie z odbiorem z domu

Dzień 2 – Tokyo

Po przylocie do Japonii przejazd do hotelu i chwila odpoczynku po podróży. Później wyruszamy w miasto .  Zwiedzanie zaczniemy w dzielnicy Asakusa ze świątynią Senso-ji, z widokami, dźwiękami i zapachami w stylu starego, historycznego Tokio. W okolicy znajduje się też kilka restauracji w których można spróbować słynnej ryby Fugu, której jad jest 1000 razy mocniejszy niż cyjanek. Dla kontrastu postaramy się wieczorem zajrzeć na Shibuya – dzielnicę nowoczesnych budynków i centrów handlowych w której znajduje się najbardziej zatłoczone skrzyżowanie w Tokyo.

Powrót do hotelu. Nocleg w Tokyo

Dzień 3 – Tokyo

Tego dnia odwiedzimy dzielnice Akihabara która słynie z mangi, anime, nocnych neonów, handlu sprzętem elektronicznym i  różnymi gadżetami. Zajrzymy też do Kaikan – niezwykłego miejsca gdzie można zobaczyć jak powstają niezwykłe papierowe figurki orgiami. Odwiedzimy też muzeum EDO w którym można zobaczyć historię przemiany Japonii z kraju tradycyjnego w super nowoczesny. Później pojedziemy do dzielnicy Shinjuku . Odwiedzimy tu najruchliwszą stację metra na świecie (każdego dnia przewija się przez nią ponad 3 i pół miliona pasażerów!). Przespacerujemy się po Kabuki-cho – najsłynniejszej japońskiej dzielnicy czerwonych latarni oraz wjedziemy na jedno z najwyższych pięter tokijskiego ratusza (Tokyo Gowerment  Building  wysokość: 243 metry), skąd rozpościera się szeroka miasta, a przy dobrej pogodzie widać nawet gorę Fuji.

Pakujemy się do samochodu i wyruszamy do w japońskie Alpy do Nagano.

Nocleg w  Nagano

Dzień 4 Nagano – Kamikochi – Takayama

Po śniadaniu wybierzemy się do parku Jigokudani żeby pokarmić małpy których kolonia żyje w pobliżu okolicznych gorących źródeł. Po zrobieniu kilku zdjęć z małpami wyruszymy do Kamikochi – jednego z najpiękniejszych miejsc w Alpach japońskich. Szczyty dookoła sięgają 3 190 m.n.p.m. Śniegiem przyprószone wierzchołki gór, zielone lasy na zboczach, turkusowa woda w rzece i charakterystyczny most Kappa… Spędzimy kilka godzin w tym pięknym miejscu a na popołudnie dotrzemy do górskiego miasta Takayama którego starówka (Sanmachi Suji ) przypomina filmy o samurajach. Wieczór? Proponujemy onsen – publiczną łaźnię z termalną wodą.

Nocleg w Takayama

Dzień 5 Takayama – Kioto

Opuszczamy wysokie góry i udajemy się do Kioto – dawnej stolicy Japonii. W historycznej części miasta wciąż czuć klimat dawnej Japonii (najważniejsze zabytki miasta wpisane są na listę UNESCO). Wizytę w Kioto rozpoczniemy od odwiedzin w Świątyni Tysiąca Bram Tori – Fushimi Inari – jednej z najpiękniejszych w mieście. Następnie wyruszymy do Higashiyama – dzielnicy z kameralnymi uliczkami i straganami z lokalnym rękodziełem (morze jakieś zakupy;). Po południe spędzimy w Gijon – dawnym dystrykcie gejsz, gdzie znajdują się „machiya” – domy spotkań, w których pracują gejsze. Szykujemy aparaty i czekamy na idealne kadry. Wieczorny spacer po niezwykle malowniczym dystrykcie Pontocho, gdzie niegdyś znajdowały się domy gejsz. Obecnie większość przekształcono w galerie i restauracje.

Nocleg w Kioto

Dzień 6 Kioto

Zostajemy w Kioto i  dalej odkrywamy tajemnice miasta. Jedziemy do Kinkaku-ji – wspaniałej świątyni Złotego Pawilonu. Później wybierzemy się do lasu bambusowego Arashiyama – położonego na zboczach gór otaczających miasto. Do centrum wrócimy żeby zobaczyć futurystyczny budynek dworca kolejowego w Kioto. Reszta dnia to czas wolny na zakupy, relaks i odpoczynek przed dalszą częścią wyjazdu.

Nocleg w Kioto

Dzień 7 Kioto – Miyajima – Hiroshima

Rano ruszamy w podróż na zachód w okolice Hiroshimy. Przeprawimy się promem na świętą wyspę Miyajima. Tu obejrzymy słynną „pływającą bramę Tori” w świątyni Itsukushima (lista UNESCO). Według Japończyków jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w ich kraju. Spróbujemy miejscowych specjałów i nie damy się zjeść żarłocznym jeleniom które żyją na wyspie. Okolica obfituje w przyjemne widoki i stragany z pamiątkami. Po powrocie na bardziej stały ląd udamy się do onsenu.

Nocleg w Hiroshimie

Dzień 8 Hiroshima – Himeji – Kobe – Osaka

Przed nami kolejny intensywny dzień. Zaczniemy od wizyty w centrum miasta. 6 sierpnia 1945 roku w tym miejscu wybuchła bomba atomowa zrzucona przez Amerykanów i obróciła Hiroshime w morze ruin. Dziś znajduje się tu Parku Pokoju, który dedykowany jest pamięci ofiar ataku atomowego. Zobaczymy A-Bomb Dome – zrujnowany pawilon wystawowy, nad którym wybuchła bomba oraz pomnik poświęcony dzieciom – ofiarom Hiroszimy. Spędzimy tez chwilę w Muzeum Pokoju, w którym znajduje się przejmująca ekspozycja poświęcona wydarzeniom z 6 sierpnia 1945 roku. Wyruszymy potem w drogę do Himeji. W mieście zwiedzimy jeden z najstarszych, najlepiej zachowanych  i najbardziej imponujący japoński zamek Białej Czapli. W drodze do Osaki zatrzymamy się też w browarze Hakutsuru w Kobe, w którym powstaje jedna z najlepszych sake. Na miejscu część ekspozycyjna, degustacyjna no i oczywiście przy zakładowy sklep.

Nocleg w Osace

Dzień 9 Osaka

Przed nami Osaka. Dzień zaczniemy od rejsu po rzece Nakanoshima. Udamy się do biznesowej dzielnicy Umeda i wyjedziemy na najwyższe piętra wieżowca Umeda (Umeda Floating Garden) z którego rozpościera się doskonała panorama miasta. Później udamy się na nabrzeże, do dzielnicy Tempozan. Odwiedzimy ogromne oceanarium Kaiyukan w którym zobaczyć można rekiny wielorybie i wielkie kraby japońskie. Sprawdzimy też co widać z młyńskiego koła Tempozan Giant Ferris. Wieczorem udamy się do dzielnicy Dotombori – pełnej neonów, sklepów,  restauracji i niezliczonych barów. Dla chętnych późna, wieczorna wizyta w Spa Suminoe – kompleksie termalnych basenów na świeżym powietrzu. Doskonałe miejsce na relaks po całym dniu zwiedzania.

Nocleg  – Osaka

Dzień 10 Osaka – Fuji – Tokyo

Wracamy do Tokyo. Będziemy przejeżdżać w bliskiej odległości od góry Fuji więc przy dobrej widoczności zatrzymamy się na Mishima Sky Walk – moście wiszącym nad głęboką doliną z którego można podziwiać górę Fuji. Po powrocie do Tokyo wyruszamy do dzielnicy Harajuku – mekki wielbicieli Cosplay i miejsca spotkań najbarwniejszych młodzieżowych subkultur Japonii. Spacer po ulicy mody i przejście alejami Omotesando, przy których znajdują się eleganckie i bardzo drogie butiki. Przed wieczorem wyjedziemy  na najwyższą wieżę świata Tokyo SkyTree (634 m). Stąd podziwiać będziemy zachód słońca i nocną panoramę miasta.

Nocleg  w Tokyo – dla chętnych noc w hotelu kapsułkowym

Dzień 11 Tokyo

Pobudka wcześnie rano (oczywiście dla chętnych;) i odwiedziny na największy na świecie targu rybnym Tsukij. Zobaczymy jak odbywa się słynna aukcja ogromnych tuńczyków. W okolicy targu mnóstwo restauracji serwujących doskonałe sushi. Po chwili odpoczynku w hotelu przejedziemy kolejką na Odaibe – sztuczną wyspę usypaną na zatoce. Odwiedzimy  Miraikan – muzeum nauki i technologii. Można tu zobaczyć różne roboty, między innymi występ słynnego Asimo. Odwiedzimy też Toyota Mega Web –wystawę starych i nowych samochodów i innych pojazdów. Niektórymi można jeździć a do dyspozycji odwiedzających jest też kilka symulatorów. Wieczorem na pożegnanie z miastem podziwiać będziemy Tęczowy most i tokijską Statuę Wolności – bardzo podobną do tej w Nowym Yorku, tylko trochę mniejszą. Wracając do hotelu pojedziemy zobaczyć słynną Tokyo Tower – wzorowanej na wieży Eiffla

Nocleg  – Tokyo

Dzień 12

Transfer na lotnisko i powrót do Warszawy.

* Na południe polski możemy zorganizować transport z dostawą do domu J

 

Koszt:

Przy grupie 6 – 8 osób:

7 500 zł + przelot  (2000 – 3000 zł)  + wyżywienie (ok 50-150zł/dzień)

Przy grupie 4 – 5 osób:

8 500 zł + przelot (2000 – 3000 zł) + wyżywienie (ok. 50 – 150zł/dzień)

 

*Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Cena uwarunkowana jest również kursem walut i może ulec nieznacznie zmianie.