Nicola Davies „Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę” , Warszawa 2013, Wydawnictwo Dwie Siostry

 

 

Śmierdząca książka:)
Jakiś czas temu kupiłam książkę o dość śmierdzącym tytule, która- już od zobaczenia samej okładki -zdobyła moje zainteresowanie 🙂 Zastanawiałam się jakaż to treść kryje się w niej, jakie dane, czego się z niej dowiem. Książka bowiem traktuje… o kupie:).Tak, dość śmierdzący i wstydliwy temat, ale znany wszelkiemu stworzeniu;)  Otóż napiszę, że jest w niej mnóstwo (żeby nie napisać „kupa” ) informacji, od takich które są nam powszechnie znane jak kolor, kształt, skład, stan skupienia ( w zależności od naszych doświadczeń, prawda?:) ) do takich, które do głowy by nam nie przyszły 🙂 Przykład:
„Pekari, dzikie świnie z południowoamerykańskiej dżungli, żyją w dużych stadach, całymi dniami zajęte poszukiwaniem jedzenia. W centrum swych terytoriów mają ogromne latryny, z których korzystają wszystkie. Za każdym razem, gdy jakiś osobnik robi kupę, dokładnie obwąchuje latrynę, aby poznać najświeższe nowinki stada- które pekari znajduje się w okolicy, która samica jest w ciąży, kto tu rządzi, a kto chciałby!”( Proszę! I Facebook im niepotrzebny 🙂 Wszystko wiedzą robiąc jeden niuch!:))

Z książki dowiemy się po co jest kupa, co się z nią dzieje po „rozstaniu ze stwórcą”, co wpływa na kształt kupy, kto robi różową kupę i tym podobne.

Książka zawiera sporo treści i wiele obrazków. Myślę, że zainteresuje każdego czytelnika:)

Ola

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*