pokaz1

Jesteśmy grupą młodych ludzi ciekawych świata i dążących do jego poznania. Nasza przygoda z podróżami zaczęła się już w szkole podstawowej, kiedy to mieliśmy okazję obejrzeć pokaz slajdów z podróży po Indiach. Wtedy właśnie zrodziło się marzenie o tym aby „kiedyś tam” zobaczyć świat na własne oczy. W realizacji naszych planów pomógł nam nasz znajomy, który jednego dnia powiedział: „Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześnij swojego życia.” Zmobilizowało nas to do realizacji naszych marzeń, nawet tych, wydawałoby się, najbardziej nieosiągalnych. W roku 2003 założyliśmy grupę „trzask.pl”, w ramach której odbyliśmy kilkadziesiąt egzotycznych podróży (udało nam się również zrealizować to wielkie marzenie z dzieciństwa, dotarliśmy do Indii). Najważniejsze jest to, iż każdego dnia pojawiają się nowe pomysły na coraz to bardziej ciekawe i niepowtarzalne wyjazdy.

pokaz2

Materiał fotograficzny z dotychczasowych podróży (między innymi: Norwegia, Indie, Iran, Tajlandia, Kambodża, Wietnam, Laos, Meksyk, Chiny, Peru, RPA…) prezentujemy na organizowanych przez naszych managerów spotkaniach. Pokazywanym fotografiom towarzyszy bogaty opis słowny zawierający dziesiątki istotnych dla danego rejonu świata informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.

Mamy za sobą tysiące przeprowadzonych pokazów, które zawsze cieszą się wielką popularnością i miłym odbiorem audytorium.

pokaz3

Dziesięcioletnie doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu „Spotkań z podróżnikiem” pozwoliło nam stworzyć kilka rodzajów prezentacji, dla poniższych grup uczestników:

Prezentacje dla uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – poruszane są treści geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturalne, historyczne, charakterystyczne dla omawianego kraju, w większości zawarte w programie nauczania.

Prezentacje dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych – podobnie jak wyżej: poruszane są treści geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturalne, historyczne, charakterystyczne dla omawianego kraju, w większości zawarte w programie nauczania, z dodatkowym uwzględnieniem wieku uczestników.

Prezentacje dla uczniów klas nauczania początkowego – zawierają przede wszystkim sporo ciekawostek dotyczących danego kraju, zamieszkujących go ludzi, zwierząt. Z racji wieku odbiorcy pokaz staramy się urozmaicić dużą ilością rekwizytów przywiezionych z wyprawy.

Prezentacje dla dzieci w wieku przedszkolnym – zawierają przede wszystkim sporo ciekawostek dotyczących danego kraju, zamieszkujących go ludzi, zwierząt. Z racji wieku odbiorcy pokaz staramy się urozmaicić dużą ilością rekwizytów przywiezionych z wyprawy. W trakcie prezentacji każdy uczestnik utrzymuje do samodzielnego wykonania ręczną robótkę kojarzącą się z odwiedzanymi przez nas miejscami.

Nasze spotkania mają charakter  profilaktyczny. Zachęcamy uczestników spotkania –  w tym przede wszystkim  młodzież w wieku szkolnym- do ciągłego kształcenia się,  do czytelnictwa, poznawania świata, zdobywania wiedzy, realizowania marzeń, rozwijania swoich pasji.

rysiek s

Ryszard Stabach – założyciel grupy „trzask.pl”, prowadzący pokazy fotografii, podróżnik, człowiek którego pasją jest zatrzymywanie czasu na błonie fotograficznej.

 

ola

Aleksandra Kempska-Stabach – światem interesuje się od zawsze. Lubi czytać i spędzać czas z dzieciakami. Jej najczęściej wypowiadane zdanie to: „ Przeczytałam świetną książkę…” :)

 

samuel

Samuel Kempski – z trzask.pl związany od kilku lat. W podróżach ceni poznawanie ludzi, muzykę i kawę. Lubi prędkość (przekraczać;)).

 

grzegorz.chachura

Grzegorz Chachura – podróżnik, miłośnik „Top Gear’a” i dobrej muzyki.

 

Klaudia.Chachura

Klaudia Chachura – artysta plastyk, fotograf. W podróżowaniu największe zainteresowanie wykazuje podczas degustacji lokalnych przysmaków.

Maciej

Maciej Kras- muzyk amator, miłośnik dobrego jedzenia, zarażający radością i dobrym humorem. Twórca „maćkowatości” 😉

Rochecki Dariusz

Dariusz Rochecki – do podróżowania popycha go podziw dla przyrody i fascynacja różnorodnością kultur  – fan muzyki etnicznej. Z każdej wyprawy przywozi zapas nowych przypraw .

IMG_6012L
Łukasz Skórnóg – miłośnik gór, natury i wszelkiego rodzaju aktywności z tym związanych. Podczas podróży zwany żartobliwie: „Mr. Landszaft” co odzwierciedla jego zamiłowanie do fotografii krajobrazowej, choć reportażem i portretami również nie gardzi:)