Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie – fotografie i informacje o tym, co zawiera prezentacja

Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwa na Półwyspie Arabskim, które nie są identyczne, ale podobieństw trudno nie zauważyć.

W obu wciąż bardzo widoczne jest przywiązanie do tradycji i religii, która wplata się w niemal każdy aspekt życia. W obu też odkryto ogromne złoża ropy naftowej, co sprawiło,  że w ostatnich 60 latach przeżyły niewyobrażalną transformację.

O czym mówimy w trakcie prezentacji – Oman i  Zjednoczone Emiraty Arabskie

Opowiemy historię przywódców – Sułtana Qaboosa  i Szejka Zayeda  – którzy mając śmiałe wizje i niemal nieograniczone możliwości, uczynili te kraje tym, czym są dzisiaj.

Odwiedzimy piaszczystą pustynię Sharqiya i dowiemy się jak kiedyś mogło wyglądać tu życie. Przyglądniemy się też temu jak „oswojone” jest dzisiaj to miejsce.

Opowiemy też o wielbłądach, które kiedyś zapewniały przetrwanie na pustyni. Jak są przystosowane do życia bez wody? Odwiedzimy też targ wielbłądów, żeby sprawdzić czy wciąż są tak cenny i czy ktoś je jeszcze kupuje.

W górach Al Hajar na północy Omanu poszukamy Wielkiego Kanionu – czyli Wadi Ghul. Spędzimy noc nad jego krawędzią.  Sprawdzimy też czy na dnie doliny można znaleźć wodę, nawet jeśli deszcz nie padał od wielu miesięcy.

Wędrując wzdłuż wybrzeża Omanu, odwiedzimy plażę, na której Żółwie Zielone składają swoje jajka. Spędzenie nocy w towarzystwie tych niesamowitych gadów wspominać będziemy pewnie do końca życia.

Sprawdzimy ile piasku trzeba wsypać do morza żeby powstała sztuczna wyspa. Oczywiście nie byle jaka – najlepiej żeby było widać ją z kosmosu. No i koniecznie w kształcie daktylowej palmy.

Wyjedziemy na 125 piętro Burj Khalifa – najwyższej obecnie budowli na naszej planecie.

Czy da się zrobić zamrażarkę tak wielką, żeby w jej środku dało się jeździć na nartach? Jak się okazuje da się! Oczywiście jeżeli cena nie gra roli. Pojedziemy zobaczyć efekt do  Ski Dubaj – stoku narciarskiego na środku pustyni.

Odwiedzimy też największy na świecie szpital dla sokołów w Abu Dhabi. Zobaczymy jak koryguje się dziób, ostrzy pazury, dokleja pióra, albo robi znacznie poważniejsze zabiegi. Wszystko żeby szejk mógł zabrać na pustynię swojego pupila gotowego do polowania.

Zastanowimy się też nad tym, kto buduje Oman i ZEA? Ilu pracowników trzeba żeby obsłużyć tak ogromną ilość budów? Skąd ich wziąć? Ile się im płaci? W jakich warunkach mieszkają? Czy faktycznie dla nich Dubaj to Złote Miasto?

Wyżej wypisane informacje to tylko kilka tematów, które poruszamy w naszej prezentacji.

W trakcie spotkania pokazujemy również kilka rekwizytów przywiezionych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu, które są do dyspozycji uczestników na przerwach.

Zachęcamy do spotkania!

 

„Spotkanie z podróżnikiem” Oman i  Zjednoczone Emiraty Arabskie  – galeria fotografii:

 

Zapraszamy do zobaczenia innych naszych wpisów w kategorii Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman.

Comments are closed.