Film „Pola Śmierci”- The Killing Fields (1984)

„Pola śmierci” to wstrząsający film o historii Kambodży. Polecamy obejrzeć  zwłaszcza dla tych, którym podobała się nasza prezentacja z Wietnamu i Kambodży.

Ponieważ zawiera on sceny drastyczne (skądś jest taki tytuł – i niestety zawiera on sceny  z polami usłanymi ciałami ludzkimi) –  NIE JEST on dla osób poniżej 16 roku życia.

Historia toczy się w roku 1972.  Sydney Schanberg (Sam Waterston) zostaje wysłany do Kambodży jako korespondent New York Timesa. Jego zadaniem jest relacjonowanie nasilających się zamieszek pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Asystent Sydneya – Dith Pran (Haing S. Ngor) to mieszkaniec Kambodży, dobrze zorientowany w sytuacji politycznej kraju. Dith jest niezastąpiony jako tłumacz, mediator, ale także jako przyjaciel. Kiedy w kwietniu 1975 roku zwycięskie wojska Czerwonych Khmerów przejmują władzę nad stolicą Phnom Penh, życie przyjaciół ulega nieodwracalnej zmianie, a Pran trafia do obozu pracy (filmweb).

Zapada w pamięć….

 

Polecamy!

Pola śmierci                                                                                               fotografia pobrana z: filmweb.pl

Reżyseria: Roland Joffe

Scenariusz: Bruce Robinson

Gatunek: Dramat, Wojenny

Produkcja: Wielka Brytania

Główni aktorzy: John Malkovich, Sam Waterston, Haing S. Ngor

Film dla osób powyżej 16 roku życia.

Zobacz inne nasze wpisy związane z Kambodżą.

Comments are closed.