Japonia – fotografie i informacje o tym, co zawiera prezentacja

Japonia to kraj kontrastów, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Podczas naszego wyjazdu doświadczyliśmy wielu przygód, zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych miejsc i spotkaliśmy ważne dla Japonii osoby. O tym opowiadamy na naszym „Spotkaniu z podróżnikiem”.

W trakcie spotkania  opowiemy  o Tokio, ogromnym mieście bez początku.  Podzielimy  się naszymi wrażeniami po nocach spędzonych w kapsułowych hotelach, które z wyglądu  przypominają ul.  Poruszymy temat  płyt tektonicznych litosfery, a także przybliżymy historię tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011.

W czasie spotkania opowiemy także o zniszczonej przez tsunami elektrowni atomowej Fukushima, o bohaterskiej postawie dyrektora, poświęceniu, a także o tym jak przebiegała ewakuacja i jak sytuacja wygląda dzisiaj, kilka lat po katastrofie. Udało nam się dotrzeć do Kento Sato- człowieka, żyjącego 30km od Fukushimy. Opowiadamy także o jego działalności (więcej  w oddzielnym wpisie).

Postaramy się przybliżyć uczestnikom spotkania podstawy shinto- religii Japończyków. Opowiemy  o górze Fuji, a także o robotach, które tańczą, śpiewają, gotują i grają w piłkę.  Pokażemy zdjęcia zamków Himeji i Matsumoto oraz  z Kioto, dawnej stolicy Japonii, a także opowiemy o tym, kim są gejsze i jak wygląda ich życie. Przybliżymy historię świętej wyspy Miyajima, na której nie można się rodzić i umierać.

Uczestnikom prezentacji przekażemy  historię Hiroszimy i  zrelacjonujemy nasze spotkanie z panią Keiko Ogura, która mając osiem lat przeżyła wybuch bomby atomowej.

Opowiemy także o tym jak smakuje śmiertelnie trująca ryba Fugu i jakie mieliśmy odczucia jadąc superszybkim pociągiem pociskiem- Shinkansenem.

Nie zabraknie również fotografii i opowieści o  Alpach Japońskich, makakach kąpiących się w gorących źródłach, a także  wstrząsoodpornych wieżowców, mikroskopijnych mieszkań w wielkich miastach.

Wyżej wypisane informacje to tylko kilka tematów, które poruszamy w naszej prezentacji.

W trakcie spotkania pokazujemy również kilka rekwizytów przywiezionych z Japonii, które są do dyspozycji uczestników na przerwach.

Zachęcamy do spotkania!

„Spotkanie z podróżnikiem” Japonia – galeria fotografii:

Zapraszamy do przeczytania innych naszych wpisów o Japonii.

Comments are closed.