Egipt – kilka fotografii i informacji o tym, co zawiera prezentacja

Nasza prezentacja z Egiptu przeplata dwie historie tego kraju – Starożytną i Nowożytną.

Opowiemy o faraonach i egipskich wierzeniach, sposobach mumifikowania zwłok, z uwzględnieniem osób i zwierząt poddawanych tym zabiegom. Oczywiście nie braknie Doliny Królów, grobowców, piramid i ich historii, a także legendy Tutanchamona.

Poruszymy temat przeludnionej stolicy, rewolucji, a także codziennego życia obywateli Egiptu.

Przybliżymy historię budowy nowej stolicy, rozmachu z jakim rozpoczęto to przedsięwzięcie, kosztorysu i tego jak się toczą losy nowego Kairu.

Oczywiście jednym z głównych tematów będzie Delta Nilu i   życiodajny Nil. Opowiemy, czym  on jest dla Egipcjan i jak ich życie jest zależne od tej rzeki.

Zgubimy się w Mieście Umarłych i porozmawiamy z żyjącymi mieszańcami cmentarza.

Zagłębimy się w historię Kanału Sueskiego, dowiemy się kto czerpie z niego zyski i dlaczego Kanał jest tak pilnie strzeżony.

Opowiemy o życiu w Mieście Śmieci, w którym mieszkańcy trudnią się  odzyskiwaniem surowców, segregacją śmieci ze stolicy kraju.

Wyjedziemy na pustynię Saharę, czarną i białą, opowiemy co na targu wielbłądów robią egipskie dzieci zamiast chodzić do szkoły.

Odwiedzimy też Asuan, nubijską wioskę, jezioro Nasera, wielką tamę.

Nie braknie też fotografii z Morza Czerwonego, którego brzegi pełne są turystów, kurortów, a wnętrze wypełnia piękna rafa koralowa.

Tematów w prezentacji jest  oczywiście więcej. Nie braknie też rekwizytów i pamiątek przywiezionych z Egiptu, które będą do dyspozycji uczestników po spotkaniu.

 Zapraszamy do zobaczenia i wysłuchania całości.

Comments are closed.