USA: Zachodnie Wybrzeże. Kilka fotografii i informacji o tym, co zawiera prezentacja

Nasza prezentacja „USA – Zachodnie Wybrzeże” zawiera w sobie opowieść o czterech stanach: Nevada, Arizona, Utah i California.  

Zaczynamy  od … Las Vegas. Opowiemy o kasynach, hazardzie i  charakterze miasta.

Oczywiście nie braknie fotografii z Wielkiego Kanionu Colorado, przy których przybliżymy  uczestnikom spotkania trochę faktów i wiedzy geologicznej, a także powiemy  o spotkanych w tym miejscu bizonach.

Mówiąc o Kanionie nie sposób nie powiedzieć nic o Indianach, dlatego w tym miejscu naszej prezentacji przybliżymy historię Indian, która zapewne zaciekawi każdego ucznia w każdym wieku. Skupimy się głównie na plemieniu Nawajo i Hopi.

Dotrzemy do Monument Valley ze wspaniałym westernowym krajobrazem z ciekawymi skalnymi ostańcami.  Tam spróbujemy przebiec kawałek trasy ze słynnego filmu „Forest Gump”.

Następnie pojedziemy  do Moab (Utah) – Park Narodowy Arches. Opowiemy jak powstają skalne łuki, ile ich jest i ujawnimy jeszcze kilka innych ciekawych informacji z tego terenu.

Później wjedziemy na  legendarną ROUTE 66. Opowiemy  historie jej powstania i upadku.  Odwiedzimy kilka klimatycznych miasteczek (Winslow, Two Arrows, Selingman, Barstow, Oatman). Wiadomo – stare samochody, opuszczone stacje benzynowe, neony.

Opowiemy też historię Butelkowego Lasu (Elmer Bottle Tree Ranch), Dolarowego Baru, miasteczka, w którym żyje więcej osłów niż ludzi.

Powiemy również o pożarach w USA, o specjalnych oddziałach strażaków. W tym celu odwiedzimy Prescot, w którym jest specjalne miejsce pamięci i edukacji o pożarach.

Zajedziemy do pierwszej restauracji McDonalds – w tym miejscu przybliżymy historię znanej sieci.

W naszej prezentacji opowiemy również o Los Angeles- wielkim mieście z potężnymi wieżowcami i… namiotami bezdomnych. Przybliżymy uczestnikom spotkania problem bezdomności, uzależnień i jak wygląda system ubezpieczeń w USA.

Oczywiście pokażemy również zdjęcia z Holywood, odwiedzimy aleję gwiazd i Dolby Theatre – miejsce w którym rozdawane są Oscary.

Odwiedzimy też Crypto Arenę, czyli hale w której swoje mecze rozgrywają koszykarze LA LAKERS

Zjedziemy też na granicę USA i Meksyku w San Diego. Powiemy o murze i problemie imigracji.

Następnie by odpocząć od zgiełku wielkich miast  pojedziemy do Parku Narodowego Sekwoja, by zobaczyć największe drzewa na świecie i zdradzimy kilka ciekawych faktów dotyczących tych drzew.

Później zobaczymy San Francisco  z słynnym mostem Goldem Gate, Dolinę Krzemową. Odwiedzimy Google o Apple Park.

Powiemy również o Parku Narodowym Yesemit, Hald Dome, Dolinie Śmierci.

Wytłumaczymy różnice w miarach i wagach w USA i Europie.

Na koniec dotrzemy na zaporę Hoovera.

Tematów w prezentacji jest oczywiście więcej. Nie braknie też rekwizytów i pamiątek przywiezionych z USA, które będą do dyspozycji uczestników po spotkaniu.

 Zapraszamy do zobaczenia i wysłuchania całości.

Comments are closed.