Namibia – Kilka fotografii i informacje o tym, co zawiera prezentacja

W czasie naszego wyjazdu przemierzyliśmy tysiące kilometrów- często bez asfaltu, przejeżdżając przez busz, góry i tereny pustynne.

Nocowaliśmy „na dziko” w buszu, a zamiast kołysanki często słyszeliśmy śmiech hien lub ciche pomrukiwania większego kota:)

Gdzieś na trasie w Namibii

W prezentacji o Namibii:

– opowiemy o najszybszym sprinterze wśród zwierząt lądowych, który potrafi biec z prędkością 112km/h. Poruszymy temat ich życia i wszelkich  podejmowanych przez człowieka prób uratowania tego gatunku kotów,

Młody sześciomiesieczny gepard porzucony przez matkę. Nidgy nie wróci na wolność.

– będziemy podziwiać zimowy krajobraz Namibii i dowiemy się jak wygląda zima na pustyni,

– opowiemy o kilku dniach spędzonych  w wiosce Buszmenów- najstarszego ludu na świecie, gdzie nauczyliśmy się jak radzić sobie bez sklepów całodobowych, rozpalać ogień z niczego, znaleźć panadol w buszu, ugasić pragnienie nie będąc w pobliżu żadnej rzeki czy strumienia. Do tego poznaliśmy tajniki budowy domu w godzinę i uczestniczyliśmy w polowaniu z własnoręcznie zrobioną bronią J Sam Berry Grills próbował mierzyć się z ich ogromną wytrzymałością i umiejętnością przetrwania w ekstremalnych warunkach. Przegrał…

– pokażemy fotografie  największego odkrytego na ziemi meteorytu Hoba i opowiemy jego historię,

– powiemy o Parku Etosha, gdzie zapolowaliśmy z aparatami fotograficznymi na zebry, słonie i żyrafy,

– zrelacjonujemy nasza wizytę w wiosce plemienia Himba, poszukamy żon dla naszych trzaskowych kawalerów (:P). Jak ludzie z plemienia Himba, mimo wszechobecnej cywilizacji XXI wieku starają się nadal kultywować swoje obyczaje i tradycje? Czemu krowy są dla nich tak ważne i czy można umyć się dymem?- odpowiemy na te pytania,

– naszym nie do końca terenowym Nissanem spróbujemy przejechać najmniej gościnne miejsce w Namibii- Wybrzeże Szkieletowe, które ciągnie się przez 1600km nieopisanej pustki wzdłuż wybrzeża zimnego oceanu. I to wszystko bez koła zapasowego….

– powiemy  o zasypanym piachem mieście duchów, czyli opuszczonym, kolonialnym niemieckim miasteczku na pustyni, które swoją sławę zdobyło dzięki diamentom.

– Przytoczymy historię Namibii i pokażemy jak bardzo jest ona podobna  do naszej- polskiej.

Tematów w prezentacji jest  oczywiście więcej. Nie braknie też rekwizytów i pamiątek przywiezionych z Namibii, które będą do dyspozycji uczestników po spotkaniu.

 Zapraszamy do zobaczenia i wysłuchania całości.

Comments are closed.