Marcin Gutowski „Święta Ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny”

Książkę Święta Ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny czyta się czasem lekko, czasem z niedowierzaniem i  z rozdziawionymi ustami.

Lektura składa się z siedmiu rozdziałów: „Jeruszalaim. Miasto żydów”, „Wybrzeże. Kraina sabrów”, „Terytoria. Ziemia Palestyńczyków”, „Jerozolima. Miasto chrześcijan”, „Negew. Dziedzictwo ludzi pustyni”, „Galilea. Raj wolnych duchów”, „Al-Kuds. Miasto muzułmanów”. Wewnątrz znajdują się jeszcze mapki, słownik, kalendarium i kalendarz świąt. Autor pisze o prostym codziennym życiu, o przeszłości, o zwyczajach, ale także o konfliktach, rakietach, wojnach, życiu w ciągłym napięciu.

"Święta Ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny"

W tych Czytelnikach , którzy już odwiedzili Izrael i Autonomię Palestyńską, książka obudzi wspomnienia. Razem z autorem będą wędrować po znanych już sobie rejonach, podziwiać piękne widoki (jak to było w moim przypadku). Dla tych, którzy jeszcze tam nie byli, możliwe, że będzie ona zachętą by tam pojechać.

Nie jest to przewodnik po Ziemi Świętej- o nie, bardziej jest to powieść mieszkańców o skomplikowanym życiu na jej terenie.

Ola

Comments are closed.